Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚ udaremnili przemyt 7 kilogramów amfetaminy

Data publikacji 23.07.2013

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego współpracując z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który z zachodniej Europy przewoził prawie 7 kilogramów czystej amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu.

Podczas działań związanych z ujawnianiem i wykrywaniem przestępstw związanych z przemytem i handlem narkotykami funkcjonariusze CBŚ na jednej ze stacji paliw zatrzymali jadącego busem 33-latka, który właśnie przekroczył granicę. Po przeszukaniu należącego do niego bagażu odnaleźli prawie 7 kilogramów amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczona amfetamina została przewieziona do biegłego z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie. Podczas badań okazało się, że jest to czysta amfetamina. Bardzo często tego rodzaju środek odurzający zanim zostanie wprowadzony na rynek jest jeszcze mieszany z innymi substancjami w taki sposób, że z kilograma uzyskuje się nawet 3 kilogramy narkotyku. Szacunkowa wartość zabezpieczonej amfetaminy na detalicznym czarnym rynku to kwota sięgająca pół miliona złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środka odurzającego. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony