Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę z kradzionymi autami

Data publikacji 24.07.2013

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zlikwidowali na terenie miasta dziuplę samochodową, w której były przechowywane i demontowane pojazdy pochodzące z kradzieży. Odzyskano w sumie 7 pojazdów, w tym walec drogowy, o łącznej, szacunkowej wartości ponad pół miliona złotych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli karty i dowody rejestracyjne różnych pojazdów, urządzenie do zmiany numerów identyfikacyjnych oraz telefony komórkowe i kart sim. W sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców Radomia - odpowiedzą oni za paserstwo.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu prowadząc działania operacyjne zlokalizowali miejsce na terenie Radomia, gdzie znajduje się dziupla samochodowa. Na podstawie zgromadzonego materiału i jego szczegółowej analizy, funkcjonariusze w ostatnich dniach przystąpili do realizacji.

Posiadając informacje o nielegalnym procederze, weszli na teren jednej z posesji, gdzie znajdowała się dziupla samochodowa. Jak się okazało, kradzione auta ukryte były w hali magazynowej. Funkcjonariusze ujawnili pojazdy skradzione na terenie kraju i za granicą, m.in. vw passat, bmw 530 D, bmw X5, mercedes C220, vw caddy oraz nietypowo - walec drogowy. Policjanci zabezpieczyli także karty i dowody rejestracyjne różnych pojazdów, urządzenie do zmiany numerów identyfikacyjnych oraz telefony komórkowe i karty sim.

Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka, najemncę hali, który, jak się okazało, był nieświadomy tego, w jakim celu obiekt był użytkowany. W tym samy czasie policjanci weszli do mieszkania 31-letniego mieszkańca Radomia, który w wynajętej hali ukrywał skradzione auta. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Jeszcze tego samego dnia operacyjni dotarli do mieszkania innego 31-latka również mogącego mieć związek z tym przestępczym procederem. W wyniku przeszukania jego posesji znaleziono motocykl marki BMW skradziony z terenu Wielkiej Brytanii, a także m.in. szereg części, komputery samochodowe, kluczyki od pojazdów różnych marek i dowody rejestracyjne. Policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty, ale 31-latka pod tym adresem nie zastali - mężczyzna ukrywał się przed policją. Po ustaleniu jego miejsca pobytu, po pościgu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze odzyskali auta, których wartrośc oszacowano na ponad pół miliona złotych - część z nich wróciła już do właścicieli. Zatrzymanym mężczyznom w związku z ukrywaniem pojazdów pochodzących z przestępstwa, przerabianiem ich numerów identyfikacyjnych, demontażem części w celu dalszej ich sprzedaży przedstawiono zarzuty paserstwa. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Trwa wyjaśnianie szczegółów sprawy. Zatrzymanym za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.35 MB)

Powrót na górę strony