Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiecie

Data publikacji 29.07.2013

Dzięki informacji przekazanej przez mieszkańca powiatu świdnickiego i niezwłocznie podjętym działaniom, policjanci z powiatu trzebnickiego uratowali młodą kobietę, która usiłowała targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze weszli do budynku po drabinie przez uchylone okno na strychu i tam znaleźli nieprzytomną kobietę, a przy niej częściowo puste opakowanie po lekach. Kobieta trafiła do szpitala.

27 lipca 2013 r., po godzinie 1:00, oficer dyżurny trzebnickiej policji otrzymał telefoniczną informację od mieszkańca Świdnicy o tym, że na jednym z portali internetowych napisała do niego kobieta informując go, że ma zamiar targnąć się na swoje życie. W związku z tym dyżurny na miejsce niezwłocznie skierował patrol prewencji.

Funkcjonariusze zlokalizowali dom na terenie powiatu trzebnickiego, w którym jak wynikalo z informacji, miało dojść do próby samobójczej. Okazało się, że drzwi wejściowe są zamknięte od wewnątrz i nikt ich nie otwiera. Policjanci zauważyli jednak uchylone okno na strychu. Przy pomocy drabiny, wezwanej na miejsce straży pożarnej, funkcjonariusze weszli do środka.

W jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli leżącą i nieprzytomną kobietę, przy której leżało częściowo puste opakowanie po lekach. 28 – latka została przewieziona przez pogotowie ratunkowe do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony