Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na quadach w Ustce

Data publikacji 29.07.2013

Do służby w Komisariacie Policji w Ustce trafiły dwa nowoczesne quady. Pojazdy te wykorzystywane będą w codziennej służbie podczas akcji poszukiwania zaginionych osób, w walce z kłusownikami, podczas patrolowania brzegu morskiego oraz wielu innymi zadaniami w terenach nadmorskich, niedostępnych dotąd tradycyjnym radiowozom. Zakup quadów możliwy był dzięki środkom finansowym przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Fundusz Ochrony Środowiska.

Usteccy Policjanci otrzymali z okazji Święta Policji dwa nowoczesne quady. Zakup ich był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Fundusz Ochrony Środowiska. Trwający sezon turystyczny jest doskonałym czasem, aby sprawdzić  możliwości wykorzystania nowo zakupionych quadów w codziennej służbie. Teren nadmorski w pobliżu Ustki i Rowów, plaże, lasy i trudno dostępne  obszary są wyzwaniem dla tych pojazdów. W te wakacje dzięki temu sprzętowi funkcjonariusze będą mogli szybciej i sprawniej dotrzeć w najbardziej niedostępne zakątki przybrzeżnego pasa morskiego. Widok patrolujących mundurowych zwiększy również bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Quady już od kilku dni są wykorzystywane w codziennej służbie usteckich policjantów. Eksploatowane będą podczas patrolowania brzegu morskiego, akcji ratunkowych i poszukiwań osób zaginionych. Jesienią kierowane będą do walki z kłusownikami oraz osobami niszczącymi lasy i wydmy, a także do wielu innych zadań na terenach nadmorskich niedostępnych dotąd  tradycyjnym radiowozem.

Quady firmy Kymco to typowo przeprawowe pojazdy. Posiadają  napęd na  cztery koła z możliwością odłączenia przedniej osi. Pozwala to na sprawne poruszanie się nawet w najcięższym terenie. Pojazdy wyposażone są w  automatyczną skrzynię biegów. Prowadzi się je lekko i jak zapowiadają dystrybutorzy, mają umiarkowany apetyt na paliwo.

Duża kanapa stwarza  możliwość jazdy także we dwie osoby, a prosta konstrukcja, w  połączeniu z mocnym silnikiem tworzą pojazd, który z powodzeniem  sprawdzi się podczas eksploatacji przez policjantów  niemal w każdych  warunkach.

(KWP w Gdańsku / pt)

Film Policjanci na quadach w Ustce

Pobierz plik Policjanci na quadach w Ustce (format mp4 - rozmiar 4.87 MB)

Powrót na górę strony