Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 30.07.2013

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Komisariatu Policji Poznań – Grunwald nie doszło do tragedii. Jadący ulicą Jeżycką funkcjonariusze zauważyli pożar kamienicy. Wbiegli do budynku i przed przybyciem Straży Pożarnej rozpoczęli ewakuację mieszkańców nieświadomych istniejącego zagrożenia.

Do zdarzenia doszło rankiem 28 lipca br. Dzielnicowi z grunwaldzkiego komisariatu, będąc na służbie właśnie przejeżdżali ulicą Jeżycką kiedy w jednej z kamienic zauważyli pożar. Z okna mieszkania na drugim piętrze wydobywał się dym i ogień. Policjanci natychmiast wbiegli do budynku i rozpoczęli ewakuację mieszkańców, z których większość nie zdawała sobie sprawy z zaistniałego zagrożenia. Za pośrednictwem dyżurnego KMP w Poznaniu funkcjonariusze powiadomili jednocześnie Straż Pożarną i pogotowie ratunkowe.

Po wyprowadzeniu mieszkańców z kamienicy - około 30 osób - na miejsce przybyła Straż Pożarna. Dwie osoby wymagały udzielania pomocy przedmedycznej, jedna została przewieziona do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla.

W ocenie strażaków pożar kamienicy stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia jej mieszkańców.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony