Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki do przechodnia. Zatrzymany przez policjantów po kilku minutach

Data publikacji 01.08.2013

Dęblińscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę. Wczoraj z okna swojego mieszkania postrzelił z wiatrówki przechodnia. Śrut trafił 31-latka w tył głowy. Na szczęście nic poważnego mu nie stało. 46-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17.00 przy ul. Wiślanej w Dęblinie. Do dyżurnego zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że - idąc przez osiedle - został postrzelony śrutem z wiatrówki. Na szczęście 31-letniemu pokrzywdzonemu nic poważnego się nie stało. Po wyciągnięciu śrutu i opatrzeniu został zwolniony do domu. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że strzały padły z okna mieszkania w bloku nieopodal miejsca zdarzenia.

Policjanci weszli do mieszkania, z którego padły strzały. Sprawca, 46-letni mieszkaniec Dęblina, oddalił się, lecz został zatrzymany kilka minut później na terenie osiedla. 46-latek trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszy zarzuty narażenia osób na niebezpieczeństwo. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja ostrzega, że zarówno broń pneumatyczna, jak i inne przypominające broń urządzenia niebezpieczne dla życia lub zdrowia powinny być używane bezpiecznie, rozsądnie oraz zgodnie z obowiązującym prawem. Wszelkie przypadki użycia przedmiotów przypominających broń oraz broni pneumatycznej w sposób, który może kogokolwiek narazić na utratę życia, zdrowia lub mienia niesie za sobą odpowiedzialność karną.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony