Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

32-letnia matka z promilami

Data publikacji 01.08.2013

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miała 32-letnia kobieta, która opiekowała się dwojgiem małoletnich dzieci. Pijaną chełmiankę zauważył na ulicy przypadkowy mężczyzna. Policjanci, którzy pojechali na miejsce znaleźli leżącą tam kobietę oraz stojącego obok niej zapłakanego 4-letniego synka. Funkcjonariusze sprawdzają czy chełmianka nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Dyżurny chełmskiej komendy został powiadomiony o tym, że na cmentarzu przy ul. Kolejowej w Chełmie zauważono pijaną kobietę z dwójką małoletnich dzieci. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zastali tam leżącą kobietę oraz stojącego obok niej zapłakanego 4-letniego synka. Ustalili też, że pod jej opieką była wcześniej 9- letnia córka, która oddaliła się od matki. Jak się okazało, dziewczynka pobiegła do swojej babci poinformować ją o całej sytuacji. Pod opiekę tej pani przekazany został również chłopczyk.

Funkcjonariusze przewieźli 32-letnią chełmiankę do komendy, gdzie sprawdzono stan jej trzeźwości. Okazało się, że ma 3,7 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwą kobietą zaopiekowała się jej matka. Teraz policjanci ustalają czy 32- latka swoim zachowaniem nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia.

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że nietrzeźwym rodzicom za narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, w myśl obowiązujących przepisów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony