Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z powiatu kłodzkiego wyjeżdżają na misję do Kosowa

Data publikacji 06.08.2013

Trzech policjantów z powiatu kłodzkiego po ciężkiej selekcji zostało włączonych w skład Jednostki Specjalnej Polskiej Policji, która to będzie pełniła Misję Stabilizacyjną w Kosowie. Będzie to 22 kontyngent Polskiej Policji na Bałkanach. Wstępnie rozkazem Komendanta Głównego Policji oddelegowani zostali na sześć miesięcy. Stacjonować będą w podzielonej na dwie części Mitrovicy.

Trzech policjantów z powiatu kłodzkiego za tydzień wyjeżdża do Kosowa. Na sześć miesięcy pozostawią w kraju swoich bliskich. Pełnić będą służbę w Polskim Kontyngencie Policyjnym Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie. Stacjonować będą w podzielonej na dwie części Mitrovicy, gdzie mieszkają Albańczycy i Serbowie.

Policjanci przeszli ciężką selekcję w trakcie, której musieli zaliczyć szereg testów i badań lekarskich w tym badań psychologicznych, sprawdzających ich predyspozycje do udziału w misji. Następnie odbyli szkolenie specjalistyczne w Szkole Policji w Słupsku.

Do Kosowa jadą tylko najlepiej wyszkoleni funkcjonariusze. W ramach Misji EULEX, polscy policjanci pomagają zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny. Mimo doświadczenia przed nimi ciężkie zadanie. Misja jest trudna i niebezpieczna.

Życzymy powodzenia i szybkiego powrotu do kraju i rodzin.

(KWP we Wrocławiu / pt)
 

Powrót na górę strony