Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na starsze kobiety i placówki handlowe

Data publikacji 06.08.2013

Policjanci z krośnieńskiej komendy ustalili i zatrzymali podejrzanych o napady na kobiety. Ofiarami sprawców były głównie mieszkające samotnie starsze panie oraz ekspedientki sklepów spożywczych i aptek. Podejrzani zastraszali swoje ofiary i grozili im użyciem broni. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Jak ustalili krośnieńscy policjanci, 20-latek z gminy Korczyna, dwa lata temu w lutym i marcu, wspólnie z czterema wspólnikami napadał na samotnie mieszkające kobiety w Korczynie i Komborni. Mężczyźni wybierali domy na uboczu miejscowości i po wejściu do mieszkania grozili pozbawieniem życia używając do tego atrapy broni. Po doprowadzeniu ofiary do stanu bezbronności żądali pieniędzy.

Kolejnymi przestępstwami, jakich dopuścił się 20-latek, była seria rozbojów na ekspedientkach sklepów i aptek w Krośnie, Jedliczu, Godowej i Komborni. W marcu br. mężczyzna pięciokrotnie napadł na placówki handlowe. Również przy użyciu atrapy broni groził pozbawieniem życia i żądał wydania gotówki.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. W jego sprawie w marcu br. sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Obecnie na wniosek Policji prokurator objął go dozorem policyjnym oraz zakazał mężczyźnie opuszczania miejsca zamieszkania w godz. 23-7. Wspólnicy 20-latka również usłyszeli zarzuty. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

(KWP w Rzeszowie / mmw)

Powrót na górę strony