Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na starszą kobietę

Data publikacji 07.08.2013

Policjanci z Łańcuta zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy napadli na starszą kobietę w jej własnym domu. Sprawcy po włamaniu do budynku sterroryzowali kobietę, okradli ją, a następnie zacierali ślady swojego przestępstwa. Starszemu grozi kara 12 lat pozbawienia wolności, sprawę młodszego rozpatrzy sąd rodzinny.

W ostatnią sobotę, około godziny 1.00 w nocy, do samotnie mieszkającej w Korniakowie Południowym kobiety włamało się dwóch zamaskowanych osobników. Zagrozili jej przedmiotem wyglądającym na broń, a następnie zażądali wydania pieniędzy. Przerażona staruszka oddała im całą posiadaną gotówkę w kwocie 160 złotych. Sprawcy uciekli.


Policjanci powiadomieni o tym zdarzeniu rozpoczęli ustalanie sprawców. Było to o tyle trudne, że poszkodowana kobieta nie potrafiła wiele powiedzieć o ich wyglądzie, była noc, a oni byli zamaskowani. Jednak znajomość miejscowego środowiska i podjęte przez funkcjonariuszy działania pozwoliły na bardzo szybkie zatrzymanie podejrzanych o popełnienie tego rozboju. Policjanci znaleźli tez pistolet - zabawkę, którym sterroryzowali kobietę.


Okazali się nimi dwaj nastolatkowie - szesnastolatek mieszkający w tej samej miejscowości, co poszkodowana i siedemnastolatek z Białobrzegów. Zostali już przesłuchani, sprawa dotycząca młodszego z nich trafi do sądu rodzinnego, starszemu za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.


Prokuratura Rejonowa w Łańcucie wszczęła w tej sprawie śledztwo. Policjanci w trakcie wykonanych już czynności ustalili, że obydwaj zatrzymani przygotowywali się do napadu na kobietę, natomiast już po dokonaniu rozboju zacierali ślady przestępstwa. Dlatego Policja wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych. Wobec starszego orzeczono dozór policyjny, natomiast młodszy trafi do schroniska dla nieletnich.

(KWP w Rzeszowie / mmw)

Powrót na górę strony