Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust sprzedawał wirtualny towar

Data publikacji 07.08.2013

13 zarzutów usłyszał 20-letni mieszkaniec Świdnika, który pod fałszywym nazwiskiem sprzedawał na portalach internetowych telefony komórkowe, które w rzeczywistości nigdy nie dotarły do kupujących. Jak ustalili świdniccy kryminalni młodzieniec działał na terenie całej Polski. Wstępna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych to około 3 tysiące złotych. Policjanci zabezpieczyli m.in. komputer, telefony komórkowe, karty SIM, karty bankomatowe oraz pieniądze. Zgodnie z obowiązującym prawem zatrzymanemu może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Świdniccy kryminalni pracując na ustaleniach własnych zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta. Jak udowodnili mu śledczy, mężczyzna w okresie od stycznia do marca tego roku dopuścił się szeregu oszustw. Młodzieniec logując się na publiczne portale oraz niezabezpieczone hasłami routery, działając pod fałszywymi danymi personalnymi, zamieszczał ogłoszenia o sprzedaży różnych towarów m. in. telefonów komórkowych. Chętni przelewali należne kwoty, ale zakupiony towar nigdy w rzeczywistości do nich nie dotarł.

Jak ustalili policjanci,m 20-latek działał na terenie całej Polski. Obecnie usłyszał 13 zarzutów. Funkcjonariusze podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli m. in. komputer, telefony komórkowe, karty SIM, karty bankomatowe oraz pieniądze w kwocie 2000 tysięcy złotych.

Jak podkreślają policjanci sprawa może mieć charakter rozwojowy. Dzisiaj 20-latek zostanie doprowadzony do prokuratury.

Zgodnie z obowiązującym prawem oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony