Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne patrole z ratownikami WOPR

Bezpieczeństwo korzystających z uroków wypoczynku nad wodą leży w zainteresowaniu wielu służb. Przede wszystkim należą do nich policjanci z Sopotu oraz ratownicy sopockiego WOPR-u. Wspólne służby, ćwiczenia, a wszystko to po to, aby minimalizować wszelkie zagrożenia.

Wiele razy sopoccy policjanci i ratownicy wodni podejmowali wspólne przedsięwzięcia po to, aby wzbogacać wiedzę i umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego. Wzajemne przekazywanie informacji, spostrzeżeń, czy dzielenie się doświadczeniem z pewnością przynosi obopólną korzyść. Mimo, że do utonięcia na sopockim akwenie nie doszło od blisko 20 lat mundurowi i ratownicy chcą być jak najlepiej przygotowani, aby zapobiegać takim tragicznym zdarzeniom. Oprócz wspólnych patroli, podczas których policjanci zwracają najczęściej uwagę na różnego rodzaju wykroczenia, takie jak spożywanie alkoholu, czy zakłócenia porządku publicznego, wodniacy uczestniczą również w szkoleniach przygotowywanych przez ratowników sopockiego WOPR.

Tak też się stało wczoraj. Policjantki z ogniwa rowerowo- wodnego oraz ratownicy sopockiego WOPR- u szkolili się w zakresie ratownictwa wodnego. Prowadzono działania ratownicze wykonywane z pokładu łodzi motorowych, używano również skuterów wodnych z platformami ratowniczymi. Dużą uwagę zwrócono na techniki postępowania z poszkodowanym w wodzie, jego prawidłowe zabezpieczenie, wynoszenie, holowanie, podpływanie do tonącego, jak i udzielania pomocy medycznej. Szkolenie to miało nie tylko na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą i na wodzie, ale przede wszystkim wzmocnienie współpracy pomiędzy policją, a ratownikami WOPR-u.

(KWP w Gdańsku / mmw)

Powrót na górę strony