Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Twierdził, że czytał z chłopcem gazety

Data publikacji 08.08.2013

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który na jednym z podwórek obserwował, a następnie dopuścił się innej czynności seksualnej w stosunku do kilkuletniego chłopca. 47-latek wpadł w rejonie centrum dzielnicy. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Szybka reakcja policjantów ze Śródmieścia doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o molestowanie kilkuletniego chłopca. Policjanci posiadając informacje, że na jednym z podwórek pojawił się człowiek, który dzień wcześniej zaczepiał w tym miejscu małoletniego, natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny opisanego przez dziecko.

Podejrzanego odpowiadającego rysopisowi mundurowi zauważyli w rejonie centrum dzielnicy. Mężczyzna został wylegitymowany. 47-latek przyznał, że kilka razy, wracając z pracy, rozmawiał z chłopcem i czytał z nim gazety.

Policjanci zatrzymali 47-latka. Po zebraniu materiałów prokurator przedstawił mu zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniego poniżej lat 15. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany do podobnej sprawy.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.59 MB)

Powrót na górę strony