Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po 21 latach zatrzymany za zabójstwo

Data publikacji 08.08.2013

Dzięki współpracy prokuratorów z funkcjonariuszami Policji zatrzymano 61-letniego Ryszarda Ł. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie 21 lat temu zabójstwa na terenie Milanówka. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Pod koniec lipca 2013 r. na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Grodzisku Mazowieckim, z pomocą strażaków z PSP w Grodzisku Mazowieckim, zatrzymali Ryszarda Ł.,  podejrzanego o zabójstwo Julii P.

Ewenementem w tej sprawie jest fakt, iż zabójstwo miało miejsce w 1992 roku na terenie Milanówka. Podejrzany w tej sprawie Ryszard Ł. wyjechał z kraju i przebywał na terenie Niemiec, gdzie po  dokonaniu kolejnego zabójstwa odbył karę 14 lat pobawienia wolności.

W lipcu 2013 roku, po uzyskaniu informacji o jego powrocie do Polski, Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim wznowiła postępowanie, a sprawę potraktowała priorytetowo. Wraz z funkcjonariuszami policji wykonano szereg czynnośći, które doprowadziły do ustalenia miejsca  pobytu podejrzewanego mężczyzny.

Zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu zabójstwa oraz zastosowania wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za powyższy czyn grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony