Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa nowe quady dla podkarpackich policjantów

Data publikacji 08.08.2013

Dwa nowe quady trafiły do podkarpackich policjantów. We wtorek jedna z maszyn została przekazana tarnobrzeskim policjantom. Drugi quad od wczoraj służy funkcjonariuszom w Nowym Żmigrodzie w powiecie jasielskim.

Quady marki "Kawasaki" mają napęd na cztery koła z możliwością odłączenia przedniej osi. Wyposażone są m.in. w automatyczne skrzynie biegów, wspomaganie kierownicy, wyciągarkę, system hamowania silnikiem, a także autoalarm. Pojazdy napędzają silniki o pojemności 749 cm³ i mocy 20 koni mechanicznych.

Pierwszy z pojazdów już we wtorek trafił do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Wykorzystywany będzie m.in. w służbie patrolowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Drugi quad od wczoraj służy policjantom w Nowym Żmigrodzie.

Quady świetnie sprawdzają się również podczas akcji poszukiwania zaginionych czy w walce z kłusownikami. Dzięki nim policjanci mogą dotrzeć w miejsca, gdzie tradycyjnym radiowozem nie da się dojechać.

Łączna wartość obu pojazdów to 99 900 zł. Zakup quadów możliwy był dzięki środkom finansowym przekazanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Kwota wsparcia z Funduszu na ten zakup dla Policji wyniosła 40 tys. złotych.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony