Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu w rękach policji

Data publikacji 08.08.2013

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 25 do 36 lat, podejrzanych o rozbój w jednym z barów w Stroszku. Zamaskowani sprawcy sterroryzowali barmana przy pomocy niebezpiecznych przedmiotów. Ich łupem padły pieniądze, alkohol oraz telefon komórkowy. Decyzją prokuratora napastnicy zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Na początku czerwca bytomscy stróże prawa zostali powiadomieni o napadzie w jednym z barów w dzielnicy Stroszek. Zamaskowani sprawcy, trzymający w rękach łom oraz przedmiot podobny do pistoletu, sterroryzowali pracującego tam barmana. Następnie skradli pieniądze, alkohol oraz telefon komórkowy.

Od tamtej pory kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości rozbójniczej działali, by zatrzymać napastników. Metodyczna praca oraz doskonała znajomość środowiska przestępczego doprowadziły stróżów prawa do sprawców.

Zatrzymani to mieszkańcy Piekar Śląskich w wieku od 25 do 36 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do popełnionego przestępstwa. Wczoraj prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mmw)

Powrót na górę strony