Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy i alkohol

Data publikacji 08.08.2013

Grajewscy policjanci wspólnie z celnikami z Łomży zabezpieczyli blisko 1400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i kilkanaście litrów nielegalnego alkoholu. Teraz właściciele kontrabandy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie wspólnie z pracownikami Urzędu Celnego w Łomży przeprowadzili na terenie powiatu grajewskiego działania mające na celu ograniczenie handlu nielegalnymi papierosami i alkoholem.

Funkcjonariusze zapukali w sumie do trzech wytypowanych mieszkań w Szczuczynie oraz gminie Rajgród. Z informacji mundurowych wynikało, że może znajdować się tam kontrabanda. Okazało się, że ustalenia mundurowych się potwierdziły.

Po sprawdzeniu wyznaczonych miejsc policjanci zabezpieczyli blisko 1400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz kilkanaście litrów nielegalnego alkoholu. Skarb Państwa mógłby stracić z tego tytułu ponad 24 tysiące złotych w wyniku niezapłaconych podatków. Teraz właściciele kontrabandy, dwie kobiety w wieku 59 i 76 lat oraz 78-latek, za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony