Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi rodzice - 9-latek bez opieki nad wodą

Data publikacji 08.08.2013

Ratownik WOPR z Nysy poinformował policjantów o dziecku, które kąpie się w jeziorze bez opieki rodziców. Okazało się, że to rodzice, którzy już raz zapomnieli o swoim 9-letnim synu. Oboje byli nietrzeźwi. Kolejny już raz narazili swoje dziecko na niebezpieczeństwo.

7 sierpnia br., około godziny 17.50, nyscy policjanci zostali poinformowani przez ratownika WOPR Nysa o chłopcu, który bez opieki kąpie się w nyskim jeziorze. Interweniujący policjanci zajęli się chłopcem, gdyż jego 43-letnia matka miała prawie 4 promile alkoholu. 47-letni ojciec dziecka, mieszkaniec województwa śląskiego, był również nietrzeźwy.

Po wylegitymowaniu rodziców nieletniego okazało się, że to ci sami, którzy w minioną niedzielę zgłosili zaginięcie syna na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji.

Wczoraj dzięki szybkiej reakcji ratownika i policjantów - być może - kolejny raz nie doszło do tragedii. Chłopiec ponownie trafił pod opiekę Ośrodka Opiekuńczo-Adopcyjnego w Nysie. Rodzice po wytrzeźwieniu mają zgłosić się do nyskiej komendy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

(KWP w Opolu / mmw)

Powrót na górę strony