Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie poszukiwanego 3 listami gończymi

Data publikacji 08.08.2013

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wytropili i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. 26-latek był tak zaskoczony wizytą stróżów prawa, że próbował uciec przez okno. Policjanci szybko go obezwładnili i zatrzymali. Teraz trafi do aresztu śledczego.

Od roku 2012 policjanci poszukiwali 26-letniego łodzianina. Łódzkie sądy wydały za mężczyzną trzy listy gończe w związku z włamaniami i uszkodzeniem mienia. Mężczyzna był znany z wcześniejszych konfliktów z prawem, ponadto był aktywnym działaczem bojówki fanatyków jednego z łódzkich klubów piłkarskich.

Na początku sierpnia 2013 r. w działania poszukiwawcze włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Dzięki znajomości środowiska przestępczego i drobiazgowej analizie zebranych informacji, kryminalni ustalili. gdzie mężczyzna może przebywać. Rankiem 8 sierpnia policjanci zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania w dzielnicy Polesie. 26-latek był tak zaskoczony wizytą stróżów prawa, że próbował uciec przez okno. Policjanci szybko go obezwładnili i zatrzymali. Teraz trafi do aresztu śledczego.

Podczas przeszukania w mieszkaniu znaleziono nabój do pistoletu oraz dilerkę z marihuaną. W tej sytuacji właściciel lokalu, 23-letni łodzianin, również został zatrzymany. Za posiadanie narkotyków i amunicji grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony