Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla instruktorów

Data publikacji 08.08.2013

Śląscy policjanci zwalczający korupcję zatrzymali 4 instruktorów nauki jazdy. Mężczyźni są podejrzani o wystawianie fałszywych zaświadczeń o ukończeniu dodatkowego szkolenia na prawo jazdy, w zamian za korzyść majątkową. Zatrzymani usłyszeli łącznie 45 zarzutów. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Każdemu z nich grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją z KWP w Katowicach zatrzymali 4 instruktorów nauki jazdy w wieku od 43 do 53 lat. Przestępczy proceder mężczyźni prowadzili od 2006 do 2010 roku w jednym z ośrodków szkolenia kierowców w Gliwicach. Jak ustalili śledczy, instruktorzy  w zamian za pieniądze wystawiali fałszywe zaświadczenia o ukończeniu dodatkowego szkolenia na prawo jazdy. W rzeczywistości osoba, dla której wystawiony był dokument, nie odbyła takiego szkolenia w ośrodku wskazanym w zaświadczeniu. Szkoleniowiec otrzymywał 50 złotych za „lewy" dokument.

Zatrzymani usłyszeli łącznie 45 zarzutów poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Policjanci i prokurator zabezpieczyli mienie ruchome przestępców w postaci samochodów osobowych o wartości blisko 60 tys. złotych. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Za te przestępstwa każdemu z nich grozi do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony