Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Justyna Kozdryk Mistrzynią Europy

Data publikacji 09.08.2013

Justyna Kozdryk, pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, wywalczyła w bratysławskim Senecu tytuł Mistrzyni Europy w wyciskaniu sztangi leżąc. To kolejny sukces sportowy naszej koleżanki. Gratulujemy!

W rozgrywanych w Słowacji mistrzostwach Justyna Kozdryk rywalizowała w kategorii wagowej do 47 kilogramów. Podniosła sztangę o ciężarze 120 kg i była bezkonkurencyjna. W tym roku to już kolejne zawody, z których grójecka sportsmenka wróci z medalem. W marcu zajęła drugie miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc w zawodach sportowych zorganizowanych przez aktora Arnolda Schwarzeneggera. W odbywającej się w Stanach Zjednoczonych imprezie udział wzięli najsilniejsi sportowcy z całego świata. W maju podmoskiewskim Aleksinie wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w wyciskaniu sztangi leżąc.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

(KWP w Radomiu / mmw)

Powrót na górę strony