Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służba patrolowa nad Bałtykiem

W lipcu i sierpniu br. słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego wspólnie z wykładowcami Szkoły Policji w Katowicach uczestniczyli w zajęciach pełniąc służbę patrolową na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Przebywali głównie w miejscowościach nadmorskich: Koszalinie, Gryficach, Sławnie i Kołobrzegu. Słuchacze zdobywali tam nowe umiejętności pod opieką policjantów służby stałej z jednostek terenowych i opiekunów ze szkoły, którzy po wykonaniu zadań udzielali im niezbędnych rad i wskazówek. W trakcie zajęć w jednostkach terenowych słuchacze mieli możliwość samodzielnego wykonywania czynności służbowych, a także współdziałania w zadaniach wykonywanych przez ich opiekunów.

Okres wakacyjny został wybrany nieprzypadkowo do realizacji szkolenia na terenie miejscowości nadmorskich, ponieważ ze względu na sporą rzeszę odwiedzających te tereny turystów wzrasta liczba odnotowanych wykroczeń. Dlatego właśnie kierownictwo szkoły w porozumieniu z KWP w Szczecinie uznało, że skierowanie słuchaczy w ten rejon Polski w okresie wakacyjnym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z letniego wypoczynku. To, że wybór nadmorskich miejscowości okazał się trafny, potwierdza w pewnym sensie zdarzenie, jakie miało miejsce w czasie podróży jednej z grup szkoleniowych. W drodze do Szczecina doszło do groźnego wypadku drogowego, w którym poszkodowana została podróżująca samochodem osobowym kobieta z dwójką dzieci. Uczestnicy szkolenia natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przybycia odpowiednich służb.

Opiekunowie wraz ze słuchaczami realizują przydzielone im zadania w tym rejonie już w III turze i będą pełnili służbę do 13 sierpnia br.

(SP w Katowicach / mmw)
 

Powrót na górę strony