Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i celnicy przejęli ponad 150 kg tytoniu

Data publikacji 12.08.2013

Policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej z Bydgoszczy przejęli ponad 150 kg nielegalnego tytoniu. Skarb Państwa stracił na tym nielegalnym procederze ok. 130 tys. złotych. 38-letni bydgoszczanin musi liczyć się z wysoką grzywną. Policjanci ustalają m.in. skąd pochodził tytoń i czy inne osoby miały związek z tym procederem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy otrzymali informację o bydgoszczaninie, który może posiadać nielegalny tytoń. Do działań włączyli się funkcjonariusze Służby Celnej z Urzędu Celnego w Bydgoszczy. Auto, którym jechał 38-latek, zostało zatrzymane do kontroli. W lancii funkcjonariusze znaleźli ok. 8 kg tytoniu bez polskiej akcyzy. Następnie przeszukane zostało mieszkanie, piwnica i garaż należące do zatrzymanego. Tam zabezpieczono łącznie ponad 150 kg tytoniu bez akcyzy oraz 12 litrów spirytusu, również bez znaków skarbowych.

Jak wynika z szacunków celników, uszczuplenie Skarbu Państwa z powodu nieodprowadzenia podatku akcyzowego wynosi ok. 130 tys. złotych. Sprawa trafiła do urzędu celnego, gdzie prowadzone będzie postępowanie. 38-latek musi liczyć się z wysoką grzywną za posiadanie nielegalnego tytoniu i alkoholu. Teraz policjanci będą ustalać skąd pochodził tytoń, w jakim celu posiadał go bydgoszczanin oraz czy inne osoby miały związek z tym procederem.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony