Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za rozbój, usiłowanie rozboju i groźby karalne

Data publikacji 13.08.2013

Policjanci z północnopraskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na ekspedientkę i kradzież m.in. pieniędzy. 21-latek, jak wynika z ustaleń, usiłował też napaść na listonosza, a ponadto groził pozbawieniem życia przypadkowej osobie, przykładając jej przedmiot przypominający broń do głowy. Śledczy przedstawili Grzegorzowi S. trzy zarzuty dotyczące rozboju, usiłowania rozboju i groźby karalnej. Decyzją Prokuratora, młody człowiek został objęty policyjnym dozorem.

21-letni Grzegorz S. jest podejrzewany o wtargnięcie do sklepu na Pradze Północ. Napastnik obezwładnił ekspedietkę chwytając ją za szyję, a następnie skradł pieniądze, alkohol oraz papierosy. Zaraz po tym Grzegorz S. napadł ponownie, tym razem na listonosza, usiłując zabrać pieniądze, które ten miał przy sobie. Pokrzywdzonemu udało się wyrwać z rąk napastnika i uciec. Tego samego dnia, w przejściu podziemnym przy ulicy Targowej, mężczyzna podszedł do przypadkowego przechodnia i przykładając mu do głowy przedmiot przypominający broń groił pozbawieniem życia.

Zaalarmowani kryminalni z północnopraskiej komendy dzięki dobremu rozpoznaniu, posiadając rysopis podejrzanego, podczas poszukiwań, spostrzegli i zatrzymali 21-latka.

Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie trzy zarzuty - odpowie on za rozbój, usiłowanie rozboju oraz groźby karale.

Decyzją Prokuratora Grzegorz S. został objęty policynym dozorem.

(KWP Warszawa / mmw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2 MB)

Powrót na górę strony