Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby ds. porwania 25 -latka

Data publikacji 13.08.2013

Wczoraj rano do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie zgłosił się 26-letni Emil B., który ma związek ze sprawą porwania pod Lubartowem i więzienia 25-letniego mężczyzny z Siedlisk. Z kolei wieczorem policjanci zatrzymali 32-letniego Tomasza Ś. z gminy Niemce. Obaj mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie.

Przypomnijmy: 25 – latek został wywabiony ze swojego domu w miejscowości Siedliska w gminie Kamionka 6 sierpnia 2013 r. pod pretekstem załatwienia pracy przy ocieplaniu garażu. Mężczyzna trafił najpierw do miejscowości Nowodwór w gminie Lubartów, a następnie do miejscowości Rudka Kozłowiecka w gminie Niemce. Jak ustalili policjanci, 25 – latek uwięziony został w piwnicy domu jednorodzinnego, gdzie przetrzymujące go osoby brutalnie się nad nim znęcały. Mężczyzna był wiązany, bity pięściami, nogami i gumowym przewodem po cały ciele, duszony i podtapiany w wannie, a następnie porażany prądem w najczulsze części ciała. Powodem takiego zachowania sprawców miała być domniemana kradzież pieniędzy przez uprowadzonego jednemu z porywaczy tj. 48-letniemu Krzysztofowi I. Po dwóch dniach 25 – latek wykorzystując nieuwagę swoich oprawców oswobodził się i uciekł, powiadamiając o wszystkim policję.

Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby mające związek z tą sprawą. Okazali się nimi trzej mężczyźni: Krzysztof I. – lat 48, Witold G. – lat 31, Krzysztof G. lat 42 i 27-letnia kobieta Iwona Ś. W sobotę Sąd Rejonowy w Lubartowie aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem grozi kara pozbawienia wolności na czas nie mniejszy niż 3 lata do lat 10.

Wczoraj rano do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie zgłosił się 26-letni Emil B., który ma związek ze sprawą porwania pod Lubartowem i więzienia 25-letniego mężczyzny z Siedlisk. Z kolei wieczorem policjanci zatrzymali 32-letniego Tomasza Ś. z gminy Niemce. Obaj mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie. Policjanci wyjaśniają szczegóły całej sprawy.

(KWP w Lublinie / mmw)

Powrót na górę strony