Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy ojciec zajmował się ośmiomiesięcznym synem

Data publikacji 13.08.2013

Policjanci z Kartuz zatrzymali pijanego mężczyznę, który opiekował się swoim ośmiomiesięcznym synem. 29- latek był tak pijany, że wózek, o który się podpierał, przewrócił się na jezdnie. Badanie stanu trzeźwości 29- latka wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pijany ojciec stanie wkrótce przed sądem.

Wczoraj o godzinie 15-tej policjanci z Kartuz interweniowali przy jednej z ulic w Żukowie, gdzie kierowca jednego z przejeżdżających samochodów zauważył zataczającego się mężczyznę prowadzącego wózek z dzieckiem. Mężczyzna był tak pijany, że w pewnym momencie wózek, o który się podpierał przewrócił się na jezdnię. Zaalarmowani funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Badanie alkomatem 29-letniego mieszkańca Żukowa wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dziecko pod opiekę matki.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź uszczerbek na zdrowiu, za co może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)


 

Powrót na górę strony