Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Eliminacje Wojewódzkie Turnieju Par Patrolowych 2013 i XIII Kynologicznych Mistrzostw Policji – zakończone

Wczoraj odbyło się oficjalne wręczenie nagród zwycięzcom XX edycji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Partol Roku” oraz najlepszym przewodnikom – laureatom eliminacji wojewódzkich do XIII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Pierwsze miejsce w Turnieju Par Patrolowych zdobyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Na drugim i trzecim miejscu podium uplasowali się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. W Eliminacjach Wojewódzkich do XIII Kynologicznych Mistrzostw Policji zwyciężyli mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji.

We współzawodnictwie w ramach corocznie odbywającego się Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku” zmagali się funkcjonariusze ze wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych oraz Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. W zawodach, które odbyły się 9 sierpnia uczestniczyło w sumie 17 par patrolowych, wśród których były także dwie kobiety. W czasie drogi do zwycięstwa uczestnicy startujący w turnieju musieli rozwiązać test wiedzy, wykazać się sprawnością fizyczną na policyjnym torze przeszkód oraz „celnym okiem” na strzelnicy. W walce o podium zadecydowały punkty zdobyte w poszczególnych dyscyplinach. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce

  • st. sierż. Adrian Onoszko
  • sierż. Piotr Bołtruczuk

z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku

II miejsce

  • st. sierż. Adrian Moszczyński
  • sierż. sztab. Mieczysław Kotowski

z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

III miejsce

  • st. post. Michał Grabowski
  • sierż. sztab. Adam Jurczuk

z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

Spośród zwycięzców wyłonione zostaną 2 patrole, które reprezentować będą nasze województwo na krajowym finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

Wczorajsza uroczystość wiązała się także z podsumowaniem Eliminacji Wojewódzkich do XIII Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbyły się 12 i 26 lipca br. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach szkoleń strefowych przeprowadzanych cyklicznie przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Eliminacje miały na celu wyłonienie najlepszych przewodników psów służbowych kategorii do wyszukiwania zapachu narkotyków i materiałów wybuchowych, którzy będą reprezentować garnizon podlaski podczas XIII Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 4–6 września 2013 roku. W eliminacjach na szczeblu wojewódzkim udział wzięło 15 przewodników psów służbowych z komend miejskich i powiatowych województwa podlaskiego oraz SPAP w Białymstoku z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachu narkotyków i materiałów wybuchowych. Zawody składały się z następujących konkurencji określonych regulaminem mistrzostw:

- ogólne posłuszeństwo psa (składające się z 10 zadań z zakresu ogólnego posłuszeństwa),

- praca węchowa psów przeznaczonych do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych,

- praca węchowa psów przeznaczonych do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Zwycięzcami klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach okazali się:

- asp. Krystian Chim - w kategorii do wyszukiwania zapachu narkotyków z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

- asp. Adam Sołowiej - w kategorii do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Białymstoku.

Wszystkie zwycięskie pary otrzymały z rąk I Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Wojewody Podlaskiego, przedstawiciela Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku puchary, pamiątkowe grawertony i dyplomy.

(KWP w Białymstoku / mmw)

Film Eliminacje Wojewódzkie Turnieju Par Patrolowych 2013

Pobierz plik Eliminacje Wojewódzkie Turnieju Par Patrolowych 2013 (format mp4 - rozmiar 28.87 MB)

Powrót na górę strony