Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na myjnię samochodową - zostali zatrzymani

Data publikacji 14.08.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi wraz z funkcjonariuszami z IV KP KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy grożąc przedmiotem przypominającym broń palną zażądali od pracowników jednej z łódzkich myjni samochodowych wydania pieniędzy. Przestępczy duet był już wcześniej notowany przez Policję.

12 sierpnia 2013 roku około 11:20 do jednej z myjni samochodowych na ulicy Jana Pawła II w Łodzi weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich wyjął z kieszeni przedmiot przypominający broń palną i nakazał właścicielowi wydanie pieniędzy. Mężczyzna widząc wycelowany w swoim kierunku pistolet, złapał napastnika za rękę, a następnie obezwładnił go jednocześnie wołając swojego pracownika do pomocy. W tym czasie drugi ze sprawców uciekł. Na miejsce wezwano patrol policjantów, w ręce których przekazano ujętego sprawcę. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna był wcześniej notowany przez Policję.

W wyniku dalszych działań podjętych na miejscu zdarzenia, wnikliwej analizie i znajomości środowiska przestępczego, śledczy z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi ok.20:20 zatrzymali drugiego ze sprawców. Podejrzany wpadł w jego mieszkaniu przy ulicy Pomorskiej. 40-letni łodzianin był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, nie stawiał jednak oporu.

Przestępczy duet usłyszy zarzut rozboju. Za ten czyn grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony