Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany sześcioma listami gończymi ugodzony nożem

Data publikacji 14.08.2013

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu z Bielska-Białej zatrzymali 39-letnią kobietę, która w czasie domowej awantury ugodziła swojego partnera nożem. Mężczyzna trafił do szpitala. Kiedy udzielano mu pomocy, wyrwał się i uciekł. Schował się dwa piętra niżej, gdzie odnaleźli go policjanci. Jak się szybko okazało, uciekał, bo był poszukiwany aż sześcioma listami gończymi.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednym z bielskich mieszkań na osiedlu Karpackim. Mężczyzna wrócił pijany do domu. Szukając zaczepki rozbijał sprzęty domowe. Próbował włączyć telewizor, a kiedy mu się to nie udało, rzucił pilotem w ścianę. Pomiędzy nim a konkubiną doszło do awantury, która szybko przerodziła się w szarpaninę. W jej trakcie kobieta ugodziła swojego partnera nożem w klatkę piersiową. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Po udzieleniu mu pomocy medycznej, mężczyzna niespodziewanie wyrwał się i zaczął uciekać. Na miejsce wezwano policjantów, którzy odnaleźli pacjenta dwa piętra niżej. Jak się okazało, mężczyzna doznał powierzchownej rany klatki piersiowej, która nie zagrażała jego życiu. W rozmowie z policjantami utrzymywał, że zranił się przenosząc lustro. Próbował też zmylić funkcjonariuszy podając dane personalne swojego brata. Ne bez przyczyny próbował oszukiwać. Kiedy funkcjonariusze ustalili jego prawdziwą tożsamość i sprawdzili dane w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest aż sześcioma listami gończymi.

W celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy zatrzymano partnerkę mężczyzny. Kobieta początkowo podtrzymywała wersję wydarzeń, którą ustaliła wspólnie z konkubentem i uparcie twierdziła, że mężczyzna zranił się przenosząc lustro. W oparciu o zgromadzone dowody oraz szczegółowo przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia, śledczy szybko zweryfikowali i ustalili okoliczności tej sprawy. W obliczu zgromadzonych dowodów kobieta przyznała się, że podczas awantury ugodziła partnera nożem.

Za spowodowanie uszkodzenia ciała mężczyzny może jej grozić do 5 lat więzienia. Jej partner po przebytej rekonwalescencji trafi prosto do zakładu karnego, gdzie spędzi kilka najbliższych lat za popełnione wcześniej przestępstwa.

(KWP w Katowicach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 749.7 KB)

Powrót na górę strony