Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory za rozbój na stacji gazowej

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali cztery osoby podejrzane o dokonanie rozboju na pracowniku jednej z legionowskich stacji gazowych. W lutym tego roku sprawcy najpierw pobili mężczyznę, a później okradli stację. Rafałowi B., Jackowi W., Albertowi S. oraz Jakubowi K. za tego typu przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 16 na 17 lutego tego roku na jednej z legionowskich stacji gazowej dokonano rozboju na pracowniku. Kiedy sprawcy doprowadzili go do stanu bezbronności ukradli kasetkę z pieniędzmi i karty doładowujące telefon. Po dokonaniu przestępstwa niepostrzeżenie uciekli. Wartość strat wyniosła 1200 zł.

Kiedy policjanci myśleli już, że nie ustalą sprawców tego czynu z pomocą przyszli im funkcjonariusze z komisariatu Policji w Nasielsku zatrzymując podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa 22-letniego Rafała B.

Następnie po czynnościach policjantów z wydziału kryminalnego zostali ustaleni, zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie pozostali mężczyźni mogący dopuścić się tego przestępstwa: 28- letni Jacek W., 22-letni Albert S., 19-letni Jakub K. oraz 16-latek.

Czterech z mężczyzn usłyszało zarzut rozboju, trzech z nich zostało objętych policyjnym dozorem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Nieletni chłopak za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym i dla nieletnich.
 

(KSP w Warszawie / mmw)

Powrót na górę strony