Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za napaść na inwalidę

Trzy miesiące aresztu zastosował Sąd, wobec Grzegorza S. i Daniela J. Mężczyźni są podejrzani o dokonanie rozboju na miejscowym inwalidzie. Zatrzymani napastnicy uderzali kijami po całym ciele pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu laptop o wartości 3.000 złotych. Wszyscy uciekli do mieszkań przy ulicy Brzeskiej. Północnoprascy policjanci po wcześniejszym wyważeniu drzwi przez straż pożarną, zatrzymali podejrzanych. Okazało się, że zatrzymani mogą mieć na sumieniu jeszcze inne przestępstwa. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Około godziny 8.00 rano sparwcy napadli na pokrzywdzonego mężczyznę. Wykorzystując fakt, że ten jest inwalidą, Grzegorz S. Daniel J. i Dominik A. wspólnie uderzali kijami po całym ciele pokrzywdzonego, przewrócili go na ziemię i ukradli mu laptop o wartości 3.000 złotych. Zaraz po tym uciekli. Zaalarmowani policjanci z północnopraskiej komendy, udali się na miejsce zdarzenia. Okazało się, że trójka podejrzanych ukryła się w lokalach przy ulicy Brzeskiej. Wezwana na miejsce Straż Pożarna wyważyła drzwi, policjanci zatrzymali podejrzane osoby. Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala.

W trakcie zbierania materiału dowodowego, okazało się, że Daniel J. i Grzegorz S. mogą mieć na sumieniu jeszcze inne przestępstwa. Śledczy ustalili, że obaj podejrzani dzień wcześniej usiłowali dokonać wymuszenia rozbójniczego i rozboju. Obaj grozili pobiciem i użyciem noża innemu pokrzywdzonemu usiłując wyłudzić od niego 4.500 złotych. Następnie w mieszkaniu napadniętego mężczyzny ukradli mu portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Funkcjonariusze udowodnili dodatkowo Grzegorzowi S. kradzież rozbójniczą, która miała miejsce pod koniec lipca br. Wówczas mężczyzna ukradł telefon komórkowy.

Trzej podejrzani zostali doprowadzeni na przesłuchanie do Prokuratury. Grzegorz S. (21 l.) Daniel J.(29 l.) i Dominik A. (19 l.) usłyszeli zarzut rozboju. Dodatkowo 29-latek i 21-latek usłyszeli zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego i rozboju. Z uwagi na fakt, że Daniel J. był już karany za podobne przestępstwa, wszystkie zarzuty usłyszał w działając w warunkach recydywy. Grzegorz S. usłyszał jeszcze zarzut kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna był kilka dni wcześniej zatrzymany przez kryminalnych z północnopraskiej komendy. Wówczas 21-latek usłyszał w prokuraturze zarzuty rozboju, usiłowaia rozboju i groźby karalnej.

Na wniosek Prokuratury, Sąd zastosował wobec dwóch mężczyzn, Grzegorza S. i Daniela J. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(KSP w Warszawie / mmw)

Powrót na górę strony