Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjni włamywacze zatrzymani

Data publikacji 16.08.2013

Policjanci ze Świecia zatrzymali trzech sprawców włamań do domków letniskowych. Zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutów młodocianym mieszkańcom miasta. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia świeckich kryminalnych pozwoliły zatrzymać trzech młodocianych sprawców włamań i kradzieży do domków letniskowych na terenie Świecia.

Do włamań i kradzieży dochodziło na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Z działek i domków letniskowych ginęły elektronarzędzia, sprzęt komputerowy i rtv, rowery górskie, wiatrówki, sprzęt ogrodowy oraz artykuły spożywcze. Ustalenia i wnikliwa analiza materiału dowodowego pozwoliło funkcjonariuszom zatrzymać 20-letniego mieszkańca miasta. Kolejne zatrzymania były tylko kwestią czasu. We wtorek (13.08.) zostali zatrzymani dwaj 19-latkowie, również mieszkańcy Świecia. Policjanci odzyskali także część skradzionego mienia, które wróci do pokrzywdzonych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania włamań i kradzieży do pięciu działek. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają, że złodzieje mogą usłyszeć kolejne zarzuty.

(KWP w Bydgoszczy / mmw)

Powrót na górę strony