Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzeźwy poranek" - nietrzeźwy poranek na radomskich drogach

Data publikacji 16.08.2013

Policjanci radomskiej „drogówki” od rana prowadzili dziś działania "Trzeźwy poranek" kontrolując trzeźwość kierowców. Skontrolowali kilkuset kierowców, wśród których czterech zdecydowało się na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Policyjne działania rozpoczęły się wczesnym rankiem. Policjanci „drogówki” wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, rozpoczęli działania "Trzeźwy poranek". Celem tego typu działań jest troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze dzisiejsze działania prowadzili m.in. w gminie Jastrzębia, Kowala oraz w Radomiu na ulicy Przytyckiej i Energetyków. Skontrolowali kilkuset kierowców, wśród których czterech zdecydowało się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. I jak ustalili funkcjonariusze wszyscy jechali do pracy.

Policjanci zatrzymali na ulicy Przytyckiej vw Golfa, który jechał od Wacyna w kierunku centrum. Sprawdzono stan trzeźwości 31-letniego kierowcy i badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, który zdecydował się na prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości został zatrzymany w miejscowości Wojciechów (gm. Jastrzębia). 52-latek prowadził pojazd marki Opel Astra mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali także dwóch kierujących jednośladami. Jeden z nich to 40-letni mężczyzna zatrzymany w Kosowie, a u którego badanie alkomatem wykazało ponad promil. Kolejny rowerzysta to 42-latek zatrzymany w miejscowości Kowala, który miał ponad 0,5 promila.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

(KWP w Radomiu / mmw)
 

Powrót na górę strony