Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradziony samochód wart 80 tys.zł

Data publikacji 16.08.2013

Policjanci z Wrocławia odzyskali pojazd skradziony na terytorium Niemiec. Wartość odzyskanego samochodu to ponad 80 tysięcy zł. Mężczyźnie poruszającym się tym pojazdem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o poruszanie się skradzionym pojazdem. Do zatrzymania doszło na odcinku autostrady A-4, na terenie powiatu bolesławieckiego. Funkcjonariusze otrzymali informację, że na tym odcinku drogi porusza się samochód typu bus koloru białego, który może pochodzić z kradzieży. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej, a kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że samochód o wartości ponad 80 tys. zł został skradziony w tym dniu z terenu Niemiec. Zabezpieczony pojazd miał wybitą szybkę w bocznych drzwiach i uszkodzoną stacyjkę.

Obecnie funkcjonariusze bolesławieckiej policji wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa Za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mmw)

Powrót na górę strony