Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nagrodzeni za uratowanie życia dwóch osób podczas pożaru

Data publikacji 16.08.2013

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Jacek Kaczmarek nagrodził 4 Policjantów, którzy działając w sytuacji zagrożenia życia, jaką niewątpliwie jest pożar, weszli do palącego się mieszkania i uratowali dwie osoby.

Do zdarzenia doszło 14.08.2013 roku w jednej z wielorodzinnych kamienic na terenie wrocławskiej dzielnicy Ołbin. Około godziny 13.00 w mieszkaniu na II piętrze wybuchł pożar. Policjanci z Ruchu Drogowego i Dzielnicowi, którzy byli jako pierwsi na miejscu zdarzenia ustalili, że w mieszkaniu mogą znajdować się małe dzieci oraz starsza kobieta. Zareagowali niezwłocznie i weszli do płonącego domu wynosząc z jednego z pomieszczeń 6-letniego chłopca.

Równocześnie wyprowadzili z mieszkania 66-letnia kobietę. Drugie dziecko w wieku 4 lat zostało uratowane przez przybyłych po chwili na miejsce strażaków. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji. Do szpitali trafili również policjanci w związku z podtruciem dymem podczas akcji.

Dziś Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Jacek Kaczmarek nagrodził 4 funkcjonariuszy, którzy działając w sytuacji zagrożenia życia, jaką niewątpliwie jest pożar, weszli do palącego się mieszkania i uratowali dwie osoby.

(KWP we Wrocławiu / mmw)

Powrót na górę strony