Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili kierowcę ciężarowej scanii, który potrącił śmiertelnie młodego mężczyznę

Data publikacji 16.08.2013

Policjanci z Puław ustalili i zatrzymali kierowcę ciężarowej scanii, który w minioną niedzielę w Leokadiowie potrącił pieszego i zbiegł z miejsca wypadku. Ranny 28 latek zmarł podczas reanimacji. Kierującym okazał się 50 letni ob. Ukrainy. Mężczyzna zatrzymany został przez Funkcjonariuszy Straży Granicznej na przejściu w Korczowej. Podejrzany usłyszał zarzut i decyzją sądu został dzisiaj tymczasowo aresztowany. Grozić mu może do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę około godz. 1.00 w miejscowości Leokadiów na trasie K-12. 28-letni mężczyzna potrącony został przez samochód. Do wypadku doszło zaledwie 300 metrów od dyskoteki, z której mężczyzna wyszedł. Niestety kierujący pojazdem nie zatrzymał się na miejscu wypadku, odjechał nie udzielając rannemu pomocy. Najprawdopodobniej pieszy mógł leżeć na drodze nawet do pół godziny zanim przypadkowa osoba powiadomiła pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Puławach, gdzie zmarł mimo prowadzonej reanimacji.
Sprawą zajęli się puławscy policjanci. Czynności prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Puławach. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca poruszał się prawdopodobnie ciężarową scanią z 2011r.

Dalsze czynności doprowadziły policjantów do ustalenia firmy, której kierowca właśnie tej nocy przejeżdżał przez teren Leokadiowa kierując się w stronę granicy. Informacja ta przekazana została służbom granicznym i wczoraj w Korczowej mężczyzna został zatrzymany.

Kierowca ciężarowej scanii to 50-letni ob. Ukrainy. Mężczyzna został przewieziony do Puław i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Dzisiaj podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Puławach został tymczasowo aresztowany. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mmw)
 

Powrót na górę strony