Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał ukraść łańcuszki. Sprawna akcja policjantów i taksówkarza

Data publikacji 17.08.2013

Wspólna akcja dyżurnych bydgoskiej policji, funkcjonariuszy z patrolówki i taksówkarza pozwoliła na zatrzymania złodzieja. Złote łańcuszki warte ponad 2 tys. złotych wkrótce wrócą do sklepu. 20-letni mieszkaniec Wałcza odpowie za swój wyczyn przed sądem.

W piątek krótko po godz. 14:00 do sklepu jubilerskiego na Szwederowie wszedł młody mężczyzna i poprosił sprzedawcę o pokazanie dwóch złotych łańcuszków wartych ok. 2.700 złotych. Chwila nieuwagi starczyła, aby „kupujący” wybiegł ze sklepu z towarem, niestety za niego nie płacąc. Właściciel wybiegł za nim, ale po krótkiej szarpaninie sprawcy udało się wyswobodzić i uciec z łupem. Informacja o zdarzeniu trafiła do dyżurnego bydgoskiej policji, który natychmiast wysłał tam patrol.

W tym samym czasie dyżurny odebrał inny sygnał, że w jednej z taksówek mężczyzna, który zamówił kurs do Inowrocławia chce zapłacić złotymi łańcuszkami. Fakty natychmiast zostały skojarzone. Zarządzono blokady na trasie do Inowrocławia, ale to okazało się zbędne, gdyż taksówkarz zorientował się, że coś jest nie w porządku i zawrócił. Patrol „przejął” klienta przy ul. Jana Pawła II. Mężczyzna trafił do komisariatu na Szwederowie. Tam dziś (17.08) jeszcze usłyszy zarzuty kradzieży. Policjanci skontaktowali się z funkcjonariuszami z Wałcza, gdzie mieszka podejrzany. Wspólnie będą sprawdzać czy 20-latek ma na swoim koncie inne tego typu przestępstwa. Odzyskane łańcuszki wkrótce wrócą do sklepu.

KWP Bydgoszcz / kj
 

Powrót na górę strony