Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 19.08.2013

365 krzewów konopi oraz 2,5 kg suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci z Krakowa w jednym z domów na terenie gminy Zielonki. Zlikwidowana plantacja konopi wyposażona była w sterowany komputerowo sprzęt do hodowli roślin, w tym m.in. w wentylatory, lampy, nawilżacze i klimatyzatory. Wartość rynkową środków odurzających oszacowano na ponad 200 tys.zł. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby - jedna została tymczasowo aresztowana, pozostałe podpisywać będą listę osób dozorowanych.

Funkcjonariusze z zespołu operacyjno - rozpoznawczego wydziału kryminalnego II komisariatu policji uzyskali informacje z których wynikało, że w jednym z domów na terenie gminy Zielonki może znajdować się duża plantacja konopi indyjskich.Po zlokalizowaniu domu i obserwacji, kiedy ustalono wszystkich uczestników grupy, w tym głównego pomysłodawcę przestępczego procederu, kryminalni wraz z funkcjonariuszami z KPP w Krakowie przystąpili do zatrzymań. Akcja rozpoczęła się gdy dwóch podejrzewanych mężczyzn wracało samochodem z zakupów. Przed domem zostali zaskoczeni i zatrzymani. Równolegle z akcją przed domem inna grupa policjantów dokonała rozpoznania w środku budynku. Przebywał tam inny mężczyzna i kobieta. Po przewiezieniu zatrzymanych do komendy rozpoczęły się oględziny pomieszczeń.

W garażu znajdowała się profesjonalnie przygotowana plantacja wyposażona w sterowany komputerowo sprzęt do hodowli, w tym wentylatory, lampy, nawilżacze, klimatyzatory, nawozy, doniczki, rury aluminiowe oraz 365 doniczek z roślinami konopi.

Na piętrze budynku w również specjalnie przygotowanym pomieszczeniu znajdowały się puste doniczki mogące sugerować, że tam również znajdowała się plantacja, jednak krzewy zostały wcześniej ścięte i przetworzone. Susz roślinny i łodygi dosłownie walały się po podłodze, a zapach marihuany unosił się w powietrzu w całym domu. W łazience przygotowanej jako suszarnia rozwieszone były na drucikach krzewy przygotowane do suszenia.

Zatrzymani to mieszkańcy Krakowa - 30, 35 i 31-letni mężczyźni oraz 38-letnia kobieta.Wszyscy usłyszeli zarzut uprawy znacznej ilości konopi indyjskich i wytwarzania z nich narkotyków, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Wartość rynkową czystego narkotyku oszacowano ponad 200.000 zł.

Decyzją sądu 35-latek został tymczasowo aresztowany, pozostałych dwóch mężczyzn i kobietę oddano pod dozór policyjny.

Sprawę prowadzi KPP w Krakowie.

(KWP w Krakowie / mw)

Film Małopolscy policjanci zlikwidowali plantację konopi

Pobierz plik Małopolscy policjanci zlikwidowali plantację konopi (format mp4 - rozmiar 20.52 MB)

Powrót na górę strony