Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego sierpniowego weekendu

Data publikacji 19.08.2013

507 wypadków drogowych, w których życie straciło 47 osób, a 634 zostało rannych – tak w liczbach wyglądał długi sierpniowy weekend na polskich drogach. Wielu zdarzeń można by było uniknąć, gdyby nie brawura i lekkomyślność kierujących. W ciągu 4 dni policjanci zatrzymali ponad 2800 nietrzeźwych kierujących.

Każdy długi weekend to dla polskich policjantów okres wzmożonej pracy. Więcej patroli na drogach i kontrole mają zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy postanowili spędzić tych kilka dni wypoczywając. Niestety, pomimo wielu apeli, nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca policyjne przestrogi i rozsądek zamienili na brawurę. W ciągu 4 sierpniowych dni długiego weekendu na polskich drogach doszło do 507 wypadków, w których zginęło 47 osób, a 634 zostało rannych. Jak podkreślają funkcjonariusze, wielu z tych zdarzeń można by uniknąć gdyby nie wspomniana już wcześniej brawura, prędkość i brak rozwagi.

Podczas długiego weekendy policjanci wyeliminowali ponad 2800 nietrzeźwych kierujących, którzy mimo ostrzeżeń i grożących surowych kar zdecydowali się na jazdę na podwójnym gazie. Jazda po alkoholu to balansowanie na cienkiej linii, bowiem alkohol, nawet w niedużej dawce, obniża koncentrację i refleks kierującego. W takich warunkach o tragedię na drodze nie trudno.

kj

Kolejny długi weekend za nami - podsumowanie sytuacji na drogach Warmii i Mazur »

Powrót na górę strony