Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania po bójce na plaży

Data publikacji 19.08.2013

Wczoraj w godzinach popołudniowych na plaży przy bulwarze nadmorskim w Gdyni doszło do bójki między dwiema grupami mężczyzn. Policjanci widząc to na monitoringu natychmiast pojechali na miejsce. Kilkanaście osób przewieziono do komendy a kilku osobom udzielono pomocy medycznej. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala z ranami ciętymi. Policjanci zabezpieczyli monitoring, który obecnie jest przeglądany i ustalane są dane personalne pozostałych osób biorących udział w tej bójce.

18 sierpnia br. na terenie Gdyni trwała akcja zabezpieczenia meczu pomiędzy Arką Gdynia a Ruchem Chorzów. Już od rana w okolicach stadionu jak i w całym mieście stacjonowało blisko 400 policjantów, którzy reagowali na każde naruszenie prawa.

Około 9:30 dyżurny KMP w Gdyni odebrał zgłoszenie o nieporozumieniu dotyczącym użytkowania 5 leżaków przez w/w kibiców. Na miejsce zostali skierowania policjanci, którzy wyjaśnili sprawę a kibice zwrócili leżaki w miejsce ich składowania. Następna interwencja około 11:05 dotyczyła wystrzałów petard hukowych na plaży. Na miejsce skierowani zostali policjanci operacyjni, którzy z uwagi na dużą ilość osób przebywających w tym rejonie (około 2 tys. osób) nie byli w stanie zlokalizować źródła pochodzenia wystrzału. Podobna interwencja powtórzyła się około 14:00.

Około 15:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni od obsługi monitoringu miejskiego, otrzymał informację o zakłóceniu porządku na plaży miejskiej. Kamery monitoringu zarejestrowały bijatykę dwóch grup mężczyzn, obie strony czynnie brały udział w bójce. Na miejsce natychmiast zostało skierowanych 150 policjantów. Były tam również karetki pogotowia ratunkowego, które udzielały pomocy medycznej pięciu osobom, w tym 2 obywatelom Meksyku i 3 obywatelom Polski.

Kilkanaście osób zostało przewiezionych do Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, zarówno tych, które brały udział w bójce, jak i świadków. Na podstawie ich relacji i na podstawie zapisu z monitoringu zostały zatrzymane dwie osoby – młodzi mężczyźni z południa Polski. Natomiast Konsul Honorowy Meksyku poręczył za doprowadzonych obywateli swojego kraju i zapewnił ich pełen udział w czynnościach procesowych realizowanych przez Policję.

Obecnie policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia oraz dane personalne wszystkich uczestników bójki.

W związku z doniesieniami medialnymi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podjął decyzję o tym, by funkcjonariusze z wydziału kontroli sprawdzili czas reakcji policjantów, którzy przeprowadzali interwencję.

Apelujemy do naocznych świadków zdarzenia o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni przy ul. Portowej 15 osobiście, lub telefonicznie pod nr telefonu 58-66-21-222, lub 997. Prosimy także o pomoc związaną z nadesłaniem prywatnych filmów dokumentujących zachowanie osób biorących udział w zdarzeniu na adres:

rzecznikgdynia@pomorska.policja.gov.pl .

Wszystkie informacje przekazane od osób postronnych zostaną wykorzystane na potrzeby gromadzenia materiału dowodowego w prowadzonym postępowaniu. Zapewniamy ochronę danych osobowych wszystkich świadków.

(KWP w Gdańsku / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.04 MB)

Powrót na górę strony