Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwójka pijanych w aucie

Data publikacji 19.08.2013

Pijana mieszkanka gminy Bielany uczyła swojego o rok młodszego kolegę kierowania samochodem. Zostali zatrzymani przez patrol Policji. 19-letni kierowca miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. „Nauczycielka” także była w stanie nietrzeźwości.

W piątek, około godz. 0.35 w Bielanach Żyłakach, policjanci z Posterunku Policji w Repkach, zatrzymali do kontroli renaulta megane. Tor jazdy tego samochodu nasuwał podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. Podczas zatrzymywania funkcjonariusze zauważyli, że za kierownicą siedzi młody mężczyzna. Jednak, kiedy policjanci podeszli bliżej do samochodu zauważyli dziwne zamieszanie. Kierowca szybko przesiadł się na miejsce pasażera, a siedząca obok kobieta, przeciskała się na miejsce kierowcy.

Już podczas pierwszej rozmowy policjanci zauważyli, że zarówno mężczyzna, jak i kobieta są nietrzeźwi. Młody kierowca, mieszkaniec gminy Repki, miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Natomiast pasażerka prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Jak się później okazało, młody kierowca w ogóle nie posiadał prawa jazdy. Właściwie dopiero zapisał się na kurs, a koleżanka pomagała mu doskonalić jazdę. Młody mężczyzna odpowie teraz za kierowanie samochodem bez uprawnień i będąc w stanie nietrzeźwości, a nieodpowiedzialna koleżanka za udostępnienie samochodu pijanemu kierowcy.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony