Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napad na stację benzynową

Data publikacji 19.08.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o napad na stację benzynową. Wszyscy zatrzymani decyzją sądu trafili do aresztu. Grozi im do 15 lat więzienia.

8 stycznia 2012 roku około 19 do sklepu na stacji benzynowej w Modrzu weszło trzech zamaskowanych mężczyzn. Ich samochód z kierowcą w środku czekał przed wejściem. Sprawcy mieli ze sobą przedmiot wyglądem przypominający broń oraz gaz łzawiący. Napastnicy najpierw zaatakowali sprzedawcę gazem po czym zagrozili użyciem broni i przewrócili na ziemię. Zanim uciekli zrabowali pieniądze a także dokumenty i karty płatnicze należące do pokrzywdzonego. Zdarzenie zostało nagrane przez kamery monitoringu.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Policjanci szczegółowo przeanalizowali zabezpieczony monitoring oraz wszelkie uzyskane na temat zdarzenia informacje. Choć z biegiem czasu sprawa nie rokowała na szybkie wykrycie sprawców, policjanci nie odłożyli jej „na półkę”. W ubiegłym miesiącu funkcjonariusze poznańskiego Wydziału Kryminalnego wpadli na trop przestępców.

We wtorek, 13 sierpnia kryminalni wspólnie z policjantami z Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zaplanowali zatrzymanie ustalonych sprawców rozboju. Policjanci weszli jednocześnie do czterech mieszkań w powiecie grodziskim. Mężczyźni byli zaskoczeni wizytą policjantów, jednak żaden z nich nie stawiał oporu przy zatrzymaniu.

Zatrzymani to trzej 25.latkowie oraz ich 22.letni kolega. Wszyscy to mieszkańcy powiatu grodziskiego, w przeszłości notowani za włamania i kradzieże.

Wszyscy czterej zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju i decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony