Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświadczenie dotyczące przesłuchania Krzysztofa Rutkowskiego

Data publikacji 20.08.2013

Przesłuchanie, które zostało przeprowadzone w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku dotyczące nowych ustaleń w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, nie przyniosło żadnego przełomu w prowadzonym śledztwie i nie potwierdziło wersji podawanej przez pana Rutkowskiego. Wątek ten został zakończony, jako negatywnie zweryfikowany. Tego typu informacje nie tylko wprowadzają opinię publiczną w błąd ale przede wszystkim utrudniają pracę policjantom.

O rzekomych nowych ustaleniach i nowym świadku w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek policjanci dowiedzieli się z mediów. By zweryfikować te informacje pan Rutkowski został wezwany 18 sierpnia do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na przesłuchanie. Niestety spotkanie to nie przyniosło żadnego przełomu w prowadzonym śledztwie i nie potwierdziło wersji podawanej w gazecie oraz na portalach internetowych o rzekomym zabójstwie Iwony Wieczorek.

Śledczy nadal czekają na informacje od osób mogących posiadać faktyczną wiedzę na temat zaginięcia dziewczyny. Ponawiamy apel o zgłoszenie się „mężczyzny z ręcznikiem”, który jest bardzo istotnym świadkiem mogącym wskazać drogę poruszania się Iwony Wieczorek. Fakt jego przesłuchania zostanie objęty tajemnicą postępowania i jego tożsamość zostanie anonimowa dla osób postronnych.

Rzekome nowe ustalenia w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek pojawiające się w mediach znacznie utrudniają pracę Policji, skupiając siły i środki na czynnościach nie przynoszących efektów i nie mających faktycznie związku ze zdarzeniem. Takim przykładem jest publikacja na temat rzekomego zabójstwa Iwony przez grupę przestępczą.

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest dla pomorskich policjantów jedną z ważniejszych spraw, które prowadzą. Nadal badany jesty każdy wątek i sprawdzane są wszystkie informacje dotyczące zaginięcia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony