Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalał samochody - został zatrzymany

Data publikacji 20.08.2013

O uszkodzenie czterech aut i próbę podpalenia kolejnego, a także o spowodowanie pożaru kubłów na śmieci, podejrzewany jest młody mężczyzna, zatrzymany na gorącym uczynku przez wrocławskich policjantów. Za tego typu czyny może mu teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

20 sierpnia 2013 roku około 2:30 funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin zatrzymali na gorącym uczynku 23-latka podczas próby podpalenia zaparkowanego auta. Do zatrzymania doszło przy Pl. Św. Macieja w chwili, gdy skulony mężczyzna trzymał zapaloną zapalniczkę przy przednim zderzaku jednego z samochodów. Było to, jak się okazało, kolejne z serii podpaleń dokonanych tej nocy przez podejrzewanego.

W trakcie zatrzymania mężczyzna był agresywny i próbował wyrywać się policjantom. W wyniku przeprowadzonego później badania okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 23 – latek trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany mężczyzna podejrzewany jest w sumie o podpalenie dwóch aut przy ul. Paulińskiej, uszkodzenie jednego samochodu i usiłowanie podpalenia kolejnego na Pl. Św. Macieja, oraz podpalenie pojazdu przy ul. Rostafińskiego. Na ostatniej z ulic sprawca spowodował również pożar kubłów na śmieci i nadpalenie więźby dachu nad śmietnikiem.

Trwa szacowanie strat. Za przestępstwo uszkodzenia mienia zatrzymanemu może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony