Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli zaraz po napadzie

Data publikacji 21.08.2013

Szybka reakcja policjantów z północnopraskiej patrolówki doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Dominik K. i Andrzej W. napadli na pokrzywdzonego, uderzali go po ciele, a następnie ukradli mu telefon komórkowy, laptop, sprzęt muzyczny, kartę bankomatową, klucze i legitymację szkolną. W prokuraturze obaj podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją prokuratora, Dominik K. i Andrzej W. zostali objęci dozorem policyjnym.

Było około 5.00 nad ranem. Idący ulicą Środkową mężczyzna w pewnej chwili został zaczepiony przez dwóch mężczyzn, którzy poprosili go o papierosa a następnie zaatakowali. Jak wynika z ustaleń policjantów, napastnicy bili go po głowie i ciele, szarpali i kopali. Zaraz po tym ukradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy, laptop, sprzęt muzyczny, kartę bankomatową, klucze i legitymację szkolną o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych.

Zaalarmowani policjanci z Pragi Północ udali się na miejsce zdarzenia. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariusze z patrolówki zatrzymali obu podejrzanych.

Dominik K. (18 l.) i Andrzej W. (17 l.) trafili do policyjnego aresztu. Śledczy, po zebraniu materiału dowodowego, przekazali zatrzymanych do prokuratury. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film Wpadli zaraz po napadzie

Opis filmu: rozboje, napady

Powrót na górę strony