Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trafią do schroniska dla nieletnich na 3 miesiące

Data publikacji 21.08.2013

Dwóch 16-latków zostało zatrzymanych przez policjantów z zespołu ds. nieletnich wołomińskiej komendy. Podejrzewanym nastolatkom przedstawiono łącznie 17 zarzutów dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem i krótkotrwałego użycia pojazdów mechanicznych. Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wołominie zdecydował o umieszczeniu ich w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Dwaj młodzi mężczyźni działali na terenie Ząbek od czerwca 2012 r. do sierpnia 2013 r. W tym czasie najprawdopodobniej dopuścili się wielu kradzieży i włamań. Wykorzystując sen domowników, wchodzili przez uchylone okna do wnętrza pomieszczeń, skąd zabierali telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, pieniądze, biżuterię, laptopy, kamery, pojazdy. Podejrzewani są o włamania do kiosków i kradzieże papierosów, słodyczy, gazet. Kradli również samochody, po czym po jakimś czasie je porzucali. Łączna suma oszacowanych strat to około 150 tys. złotych.

Policjanci z zespołu ds. nieletnich zatrzymali dwóch 16-latków podejrzanych o dokonanie 17 czynów karalnych na terenie Ząbek. Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wołominie zdecydował o umieszczeniu ich na okres 3 miesięcy w schronisku dla nieletnich.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony