Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Światowe Igrzyska Służb Mundurowych

Data publikacji 21.08.2013

Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie mł. insp. Tomasz Kubicki był kierownikiem polskiej reprezentacji na XIV edycji World Police & Fire Games. Polska ekipa licząca 4 policjantów przywiozła 11 medali. To kolejne Światowe Igrzyska Służb Mundurowych z których polscy policjanci wrócili z workiem medali.

W dniach 1-10 sierpnia 2013r w stolicy Irlandii Północnej Belfaście odbyły się XIV Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. W sportowych zmaganiach wzięło udział ponad 8 tysięcy zawodników reprezentujących 68 państw. Polskę reprezentowała 4 osobowa grupa policjantów, której kierownikiem po raz piąty był Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie mł. insp. Tomasz Kubicki. Dodatkowo oleski Komendant był rezerwowym zawodnikiem teamu do startu w biathlonie w przypadku kontuzji zawodnika z podstawowej „trójki”. Reprezentujący Polskę policjanci to wielokrotni medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski. Policjanci-sportowcy przywieźli z Belfastu 11 krążków - 5 złotych i 6 srebrnych.

Mł. insp. Tadeusz Stuchlik Komendant II Komisariatu Policji w Zabrzu zdobył 2 złote medale w pływaniu na dystansie 200 m stylem zmiennym i 100 m stylem grzbietowym oraz 3 srebrne w pływaniu na dystansie 50 i 100 m motylkiem i 50 m stylem grzbietowym.

Podinsp. Maciej Wojciechowski starszy wykładowca w WSPol w Szczytnie zdobył 1 złoty medal w biathlonie w parze z Aleksandrą Saraceń-Szyszką oraz 1 srebrny w biathlonie indywidualnie.

Asp. Aleksandra Saraceń-Szyszka Laboratorium Kryminalistyki KSP w Warszawie zdobyła 2 złote medale w biathlonie w parze z Maciejem Wojciechowskim i indywidualnie oraz 2 srebrne w biegu na 5 i 10 km.

Specjalnością  polskiej ekipy stał się biathlon, w którym od kilku lat nasi policjanci nie mają sobie równych.  Biatlon policyjny to bieg 3 razy 1 mila i dwie serie strzelania po 12 strzałów z pistoletu Glock 17 do tarczy z sylwetką z odległości 25 m.

Policjanci podkreślali, że wszędzie spotykali się z fantastyczną atmosferą oraz życzliwością i serdecznością mieszkańców Belfastu. Obecność „biało-czerwonych” w sportowej rywalizacji wzbudzała również wiele pozytywnych emocji wśród bardzo licznej grupy Polaków mieszkających w Irlandii. Kolejne World Police & Fire Games zostaną rozegrane w 2015 roku w Fairfax w USA.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony