Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5-latka odnaleziona

Data publikacji 21.08.2013

Białostoccy policjanci odnaleźli zaginioną w minioną sobotę 5-latkę. Funkcjonariusze zatrzymali także związanego z jej zniknięciem 47-letniego mężczyznę oraz pozbawioną prawa do opieki nad dzieckiem matkę, z którą dziewczynka przebywała. Mundurowi wyjaśniają teraz dokładne okoliczności zdarzenia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w wyniku intensywnej i wnikliwej pracy zatrzymali wczoraj po południu w jednym z białostockich sądów 47-letniego mężczyznę mającego związek z sobotnim zaginięciem małej dziewczynki. Mundurowi ustalili również, gdzie może przebywać matka 5-latki. 41-letnią kobietę funkcjonariusze zatrzymali dzisiaj rano w Doktorcach w gminie Suraż. Tam też, wraz z nią policjanci odnaleźli zaginioną dziewczynkę. Wygląd dziecka wskazywał, że nic mu się nie stało, jednak 5-latka trafiła na badania do szpitala.

Teraz mundurowi szczegółowo ustalają okoliczności tego zdarzenia oraz co działo się z dziewczynką w ciągu tych kilku dni. 41-latka i jej o 6 lat starszy partner usłyszą zarzuty uprowadzenia dziecka i zostaną doprowadzeni do prokuratury. Kodeks karny za przestępstwo uprowadzenia małoletniego poniżej lat 15 przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

(KWP w Białymstoku / mj)

Powrót na górę strony