Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził o 14 osób za dużo

Data publikacji 21.08.2013

Białobrzescy policjanci zatrzymali mercedesa - chłodnię, którym kierowca przewoził łącznie 17 osób. Pojazdem mogły poruszać się tylko 3 osoby. Policjanci ukarali mężczyznę 600 złotowym mandatem za przewóz osób niezgodnie z przepisami oraz za niesprawny samochód.

Dzisiaj ok. godz. 12.00 w Białobrzegach na ulicy Krakowskiej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli dostawczego mercedesa. W czasie kontroli zachowanie kierowcy wzbudziło w funkcjonariuszach podejrzenia. Natychmiast poprosili kierowcę aby otworzył skrzynię ładunkową. Zaskoczeni policjanci stwierdzili, że wewnątrz pojazdu, w chłodni przewożonych jest aż 16 osób.

Kierowca nie umiał wytłumaczyć, dlaczego przewoził tyle osób. Pojazd tego typu nie jest przeznaczony ani przystosowany do przewożenia osób. Policjanci zakazali kierowcy dalszej jazdy z taką liczbą osób. Musieli czekać na inny transport. 36-latek z gm. Mogielnica został ukarany 600 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi za przewóz pasażerów niezgodnie z przepisami oraz za stan techniczny pojazdu.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony