Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zlikwidowali plantację marihuany

Data publikacji 22.08.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej zlikwidowali uprawę liczącą 440 krzewów konopi indyjskich. Krzewy były zasadzone i pielęgnowane w jednej z miejscowości powiatu wrocławskiego na terenie uprawy wierzby energetycznej, której część sprawcy wykarczowali dla swoich celów. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzewanych o prowadzenie uprawy.

W okolicach ujawnionej uprawy funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych. Zatrzymani doglądali krzewów konopi, a także nawozili je środkami chemicznymi i odżywczymi. Gdy zorientowali się, że w pobliżu są policjanci, usiłowali odjechać swoim pojazdem. Nie reagowali na wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania się a kierowca próbował nawet wjechać w interweniujących policjantów, którym ostatecznie udało się wybić szybę w aucie i uniemożliwić dalszą jazdę podejrzanym.

Krzewy konopi indyjskich zostały zabezpieczone. Zabezpieczono również samochód, którym poruszali się sprawcy. Policjanci sprawdzają, czy w proceder nie były zamieszane inne osoby.

Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony